Preparat do usuwania kleszczy 9 ml Zobacz większe

Preparat do usuwania kleszczy 9 ml

Nowy produkt

Kleszcz Expert - preparat do usuwania kleszczy 9 ml

Więcej szczegółów

1 Przedmiot

Ostatnie egzemplarze!

23,00 zł brutto

Więcej informacji

Wskazania i działanie
KLESZCZ EXPERT to wyrób medyczny służący do usuwania kleszczy z ciała człowieka, poprzez zamrożenie kleszcza i usunięcie go pęsetą (znajdującą się w opakowaniu), lub innym przyrządem np. Kleszcz OUT, co umożliwia zapobieganie wystąpienia chorób przenoszonych przez kleszcze.

Przeciwwskazania
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Dawkowanie

  • Wstrząsnąć pojemnik przed każdym użyciem.

  • Skieruj dozownik w kierunku kleszcza. Odległość od kleszcza powinna wynosić 2 – 3 cm. Naciśnij dozownik do oporu aby zamrozić kleszcza. Odpowiednia ilość preparatu potrzebna do skutecznego zamrożenia, zostanie uwolniona. Jeżeli kleszcz wciąż się porusza powtórz czynność. - Czynność tę można wykonać w tym samym miejscu na skórze, maksymalnie 3 razy.

  • Zamrożonego kleszcza wyjmij pęsetą znajdującą się w opakowaniu.

  • Po wyciągnięciu kleszcza zdezynfekuj miejsce, w którym kleszcz był wczepiony do skóry.

  • Dokładnie umyj ręce wodą z mydłem lub zdezynfekuj.

  • Po użyciu środka może wystąpić szybko ustępująca reakcja skórna w postaci podrażnienia lub zaczerwienienia spowodowanego zimnym gazem pędnym zawartym w produkcie. Nie ma to jednak negatywnego wpływu na skórę.

UWAGA! Usunięcie kleszcza nie wyklucza i nie chroni całkowicie przed zachorowaniem na choroby odkleszczowe. Po usunięciu kleszcza w razie wystąpienia niepokojących objawów takich jak: rumień, należy koniecznie skonsultować się z lekarzem.